KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pastell 11554345
*
nr 1155 4345
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Pastell, 1950, motivet: 19x14
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 januari 2018
kl 18:41:28
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 17:47:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Harry Booström
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harry Booström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita harry booström pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
*
Harry Booström
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Harry Booström
nr 1155 4345
Harry Booström
(1917-1996), Sverige
Pastell, 1950, motivet: 19x14
Harry Booström, född 1917 på Gotland, död 1996, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 januari 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 17:47:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Harry Booström
Harry Booström, född 1917 pÃ¥ Gotland, död 1996, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Harry Booström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita harry booström pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
5014 Pastell
Oidentifierad konstnär. Signerad, Spanjorska, 68x4..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11